Wszystko o wieszakach!
Napisz do nas: kontakt@swiatwieszakow.pl

Wieszaki drewniane

Drewno to solidny materiał, który charakteryzuje się mniejszym poziomem łamliwości niż na przykład plastik. Dzięki temu, tego rodzaju wieszaki mogą posłużyć bez zarzutu przez wyjątkowo długi czas. Często można spotkać je np. w sklepach odzieżowych, ponieważ stanowią inwestycję na lata, mimo intensywnego użytkowania. Niejednokrotnie bywają dostosowane do konkretnego typu odzieży, która ma zostać na nich przechowywana.

Wieszak płaski

Wieszaki płaskie stanowią ekonomiczne rozwiązanie, jako że jest to jeden z najprostszych dostępnych modeli. Dużą ich zaletą jest oszczędność przestrzeni, jaką dzięki nim uzyskujemy. Pozwala to zmieścić więcej ubrań w szafie, co dla wielu osób może mieć kluczowe znaczenie.

Wieszaki formowany

Chcąc dokładnie dopasować kształt wieszaka do rodzaju umieszczanych na nim ubrań, zwykle produkuje się modele odpowiednio formowane. Można na nich wieszać np. swetry, koszule lub podkoszulki i unikać ich pogniecenia. Dodatkowo, czasem posiadają one specjalne wypustki.

Wieszak na krawaty, paski lub apaszki

Producenci chcą jak najpełniej wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów, więc niejednokrotnie wykazują się ogromną kreatywnością w tworzeniu produktów idealnie dopasowanych do konkretnych potrzeb. Z tego powodu, bez trudu można kupić specjalny wieszak na apaszki, paski do spodni bądź krawaty. Stosując je, przechowujemy cały zbiór dodatków w jednym miejscu i z łatwością do niego sięgamy.

Wieszak listwowy

Gdy wyobrażamy sobie wieszak, najczęściej ma on kształt przypominający ludzkie ramiona. Istnieją jednak różnorodne ich rodzaje, w tym także te, które zostają przystosowane jedynie do przechowywania spódnic, spodni bądź bielizny. Składają się głównie z prostej, drewnianej listwy i posiadają specjalną poprzeczkę i/lub metalowe klipsy.

Wieszak obszywany

Wieszak może również pełnić funkcję dekoracyjną, o ile zostanie odpowiednio przygotowany. Wystarczy obszyć go ozdobnym materiałem, wzbogacić o kokardki czy inne dodatki i w ten sposób otrzymać przedmiot, który łączy w sobie zastosowanie praktyczne z walorami estetycznymi. Często spotykanymi wariantami są wieszaki okryte statyną lub płótnem.

Pytanie?

Wypełnij formularz

www.swiatwieszakow.pl © 2016